Stručně o obci Skalka

Skalka je obec v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji, 7 km severovýchodně od Kyjova na Skaleckém potoku. Žije zde 151 obyvatel. Obec se dělí na pět částí: Dědina, Pod Skalú, Drahy, Za Humny a Za Kaplí. Název obce je odvozen od pískovcové skály s nadmořskou výškou 308 m n. m. Od roku 2000 je členem mikroregionu Podchřibí. Ve znaku je vlevo nahoře hrozen na zeleném poli, vpravo dole bílá skála na modrém poli (symbolizující Skalecký potok).

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1318, kdy král Jan Lucemburský potvrdil její držení dvornímu klenotníku Janovi z Hradce. Z něj přešla Skalka do majetku olomouckého biskupství, které ji udělovalo jako léno.

V roce 1957 na místě obecní stodoly v části Za Kaplí byla postavena budova obecního úřadu, později i požární zbrojnice. Roku 2001 byla budova rekonstruována a umístěna do ní i obecní knihovna a místnost pro kulturní akce v obci. Plyn byl do obce zaveden v roce 1989 a v letech 1994–1996 vodovod. Skalka patří do ježovské farnosti kyjovského děkanátu.Aktuality

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 6. 5. 2024
více
Penzion Malovaný
více
Festival vína a jídla Bzenec
více

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 6.5.2024


Vítání jara na rozhledně Súsedská
více
Veřejná vyhláška
více
Drůbežárna Prace
více
Oznámení o obnově katastrálního operátu novým mapováním
více
Inzerát-rozvoz obědů
více
Daň z příjmů fyzických osob- informace
více
Ježovské slavnosti
více
Oznámení o majetkoprávním záměru obce Labuty
více